فینال مسابقات لیگ برتر بسکتبال بعد از مسابقات جام باشگاههای آسیا برگزار می‎شود

طبق برنامه تنظیم شده از سوی کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال، قهرمان مسابقات لیگ برتر باشگاههای کشور پس از برگزاری رقابتهای بسکتبال جام باشگاههای آسیا مشخص خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری ورزش ایران (ایپنا)، مرحله اول و دوم "play off" مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاههای کشور به ترتیب به صورت 2 از 3 و 3 از 5 برگزار می‎شود و در این میان کمیته مسابقات با در نظر گرفتن اینکه هر یک از این مراحل به حداکثر بازی برای تعیین تیمهای برتر نیاز داشته باشد، زمان برگزاری دیدارهای نهایی را به بعد از رقابتهای باشگاههای غرب آسیا موکول کرده است.
مرحله "play off" مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاههای کشور از 15 اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود، دیدار دوم این مرحله 19 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود و تاریخ 22 اردیبهشت‎ماه نیز برای دیدار سوم (در صورت نیاز) در نظر گرفته شده است اما مرحله دوم "play off" نیز از 26 اردیبهشت‎ماه آغاز می‏شودکه زمانهای 27 و 31 اردیبهشت‎ماه و اول و سوم خردادماه نیز برای پیگیری دیدارهای این مرحله که با تعیین 4 تیم برتر به پایان می‎رسد، در نظر گرفته شده است.
این در حالی است تیم مهرام 3 خردادماه برای حضور در رقابتهای بسکتبال جام باشگاههای آسیا عازم فیلیپین می‎شود(این مسابقات طی روزهای 5 لغایت 15 خردادماه در مانیل برگزار می‌شود)، بنابراین کمیته مسابقات به ناچار زمان برگزاری دیدارهای نهایی لیگ برتر را به بعد از این مسابقات موکول کرده است.
"حسن نوربخش" رئیس کمیته داوران و مسابقات فدراسیون بسکتبال ضمن اشاره به این موضوع اظهارداشت: برگزاری دیدارهای نهایی بعد از رقابتهای بسکتبال جام باشگاههای آسیا باعث تاخیر بیش از حد در پایان لیگ برتر و همچنین تاخیر در آغاز اردوهای تیم ملی می‎شود.
وی در ادامه تصریح کرد: به همین دلیل در نشست با رئیس فدراسیون بسکتبال این موضوع را بررسی خواهیم کرد تا در صورت امکان تغییراتی را در جهت پایان زودتر مسابقات در برنامه بازی‌ها ایجاد کنیم.

/ 0 نظر / 7 بازدید