بسکتبال ایران کامرانی بالای 2 متر می‌خواهد

سرمربی تیم بسکتبال نونهالان ضمن تشریح عملکرد این تیم در تورنمنت بین‎المللی ترکیه گفت: بسکتبال ایران برای نتیجه گیری در جهان باید مهدی کامرانی و بازیکنانی بالای 2 متر بسازد.
رضا محمدی منش در گفتگو با خبرنگار مهر با یادآوری اینکه تورنمنت بین‎المللی بسکتبال ترکیه با حضور 16 تیم از قاره‎های مختلف برگزار شد، اظهارداشت: این رقابت‎ها در حد مسابقات جهانی برگزار شد و اصلا قابل مقایسه با رقابت‎های برگزار شده در این رده سنی نبود. نمایندگان تمام قاره‎ها با بهترین سطح کیفی شرکت داشتند.

وی 5 پیروزی و 3 شکست را حاصل عملکرد تیم بسکتبال نونهالان در تورنمنت بین‌المللی ترکیه عنوان کرد و ادامه داد: مسابقات با فشار زیادی پیگیری شد طوریکه 3 بازی در یک روز هم انجام دادیم. با این حال بازیکنان به نسبت اینکه کمتر از یک ماه در اردو بودند و پیش از ترکیه هیچ سفر دیگری را تجربه نکرده بودند، عملکرد رضایت بخشی داشتند.  حتی آنها در دیدار نخست با شکست روسیه باعث غافلگیری این تیم و دیگر شرکت کنندگان شدند.

سرمربی تیم بسکتبال نونهالان تصریح کرد: علاوه بر ایران 4 تیم دیگر به نمایندگی از قاره آسیا در تورنمنت بین‌المللی ترکیه شرکت کرده بودند اما ما تنها تیم آسیایی بودیم که در جمع هشت تیم برتر این رقابت‌ها قرار گرفتیم. البته دراین مرحله نتیجه دیدار برابر آلمان را واگذار کردیم و از صعود به مرحله نیمه نهایی بازماندیم.

محمدی منش ضمن تاکید بر اینکه تیم آلمان در رده‎بندی نهایی پس از رمانی و انگلستان به عنوان سوم دست یافت، یادآور شد: تیم نونهالان ایران بر اساس اعلام برگزار کنندگان مسابقات ترکیه در رده پنجم قرار گرفت. دلخوش به این عنوان نیستیم هرچند که واقعا رضایت بخش بود.

وی افزود: ایران در مقایسه با خیلی از تیم‌های شرکت کننده مانند رومانی، مالی و بلاروس میانگین قدی متوسطی داشت با این حال موفق به حضور در جمع هشت تیم برتر شد. در حالیکه تیم‌هایی مانند روسیه و قزاقستان به این مرحله هم صعود نکردند. البته ما در این مرحله حذف شدیم همان طور که ترکیه کنار رفت.

سرمربی تیم بسکتبال نونهالان با یادآوری اینکه تونمنت بین‎المللی ترکیه مانند بازی‏های آسیایی نوجوانان سنگاپور به صورت 3 به 3 برگزار شد، تاکید کرد: البته این تورنمنت اصلا قابل مقایسه با بازی‌های سنگاپور نبود. بسکتبالیست‌های نونهال در این تورنمنت به گونه‌ای عمل کردند که می‌توانند انقلابی بزرگ در بسکتبال ایجاد کنند.

محمدی منش تصریح کرد: با بازیکنانی که فعلا داریم می‌توانیم در آسیا نتیجه بگیریم اما در سطح جهانی نه؛ باید مهدی کامرانی و بازیکنانی در حد او بسازیم که بیشتر از 2 متر قد داشته باشند. در این صورت می‌توان به نتیجه گیری جهانی فکر کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، تیم بسکتبال نونهالان کشورمان روز جمعه پس از شرکت در تورنمنت بین‌المللی ترکیه به ایران بازگشت. این تیم در این رقابت‌ها مقابل تیم‌های روسیه، قطر، قزاقستان، آذربایجان، چک (مرحله مقدماتی) و بلاروس پیروز شد و نتیجه دیدار برابر تیم‌های رومانی، مونته نگرو (مرحله مقدماتی) و آلمان را واگذار کرد.

/ 0 نظر / 16 بازدید