چگونگی سقوط تیم‌ها به لیگ دسته اول بسکتبال

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال ضمن تشریح چگونگی مشخص شدن تیم‌هایی که از جدول مسابقات لیگ برتر سقوط خواهند کرد، گفت: در مجموع چهار تیم به رقابت‌های دسته اول سقوط خواهند کرد.

حسن نوربخش در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تاکید بر اینکه در پایان دیدارهای دوره‎ای مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور، هشت تیم نخست وارد مرحله پلی‌آف می‎شوند، اظهارداشت: چهار تیم دیگر نیز برای بقا در این رقابت‌ها دیدارهای خود را دنبال خواهند کرد.

وی در توضیح چگونگی مشخص شدن تیم‌های باقی مانده در لیگ برتر یا تیم‌هایی که به لیگ دسته اول سقوط می کنند، اظهارداشت: بعد از اتمام دیدارهای رفت و برگشت، تیم نهم با دوازدهم و تیم دهم با یازدهم جدول دیدارهای خود را به صورت 2 از 3 دنبال می‌کنند. دو تیم بازنده در مجموع این دیدارها به رقابت‎های لیگ دسته اول سقوط می‌کنند و دو تیم برنده دیدارهای خود را برای ماندگاری در لیگ برتر دنبال می‌کنند.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال تصریح کرد: این دو تیم برنده بدون در اختیار داشتن بازیکن خارجی با تیم‌های سوم و چهارم لیگ دسته اول بازی می‌کنند. تیم‌های برنده در جدول لیگ برتر و تیم‌های بازنده در جدول لیگ دسته اول برای حضور در رقابت‌های باشگاهی سال 90 قرار می‌گیرند.

نوربخش در بخش دیگری از گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه هنوز تاریخ دقیق آغاز مرحله پلی‌آف فصل جاری مسابقات بسکتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور مشخص نشده است، یادآور شد: قرار بود دیدارهای معوقه از هشتم فروردین‌ماه آغاز شود. اما به دلیل برگزاری دیدار مهرام و ذوب آهن در مرحله رده‌بندی مسابقات باشگاه‌های غرب آسیا دیدارهای معوقه این روز به تاخیر افتاد.

وی خاطرنشان کرد: 11 فروردین‌ماه دیدار معوقه دو تیم ذوب آهن و دانشگاه آزاد در اصفهان برگزار می‌‍‌شود اما دیدار معوقه مهرام و شرکت ملی حفاری که قرار بود در این روز برگزار شود به دلیل ازدحام جمعیت در اهواز و نبود هتل برای اقامت بازیکنان مهرام کنسل شده است.

رئیس کمیته مسابقات فدراسیون بسکتبال تاکید کرد: از 18 فروردین‌ماه دیدارهای معوقه به صورت منظم پیگیری خواهد شد. یک هفته پس از اتمام این دیدارها، مرحله پلی‌آف لیگ برتر بسکتبال آغاز خواهد شد.

/ 0 نظر / 14 بازدید