نظافت مقصر اصلی‌ به جنجال کشیدن بازی ذوب‌آهن و مهرام بود

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: بازیکن تیم مهرام با رفتارهای غیر ورزشی خود مقصر اصلی به جنجال کشیدن دیدار این تیم با ذوب‌آهن بود.

محمود مشحون در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبری فارس «توانا»، درمورد مسابقات لیگ برتر بسکتبال، عملکرد مربیان ومدیران باشگاه‌ها، درگیری بازیکنان مهرام و ذوب‌آهن، اردوی تیم ملی بسکتبال توضیحاتی را ارائه کرده است که در زیر می‌خوانیم:

به عنوان آغاز گفت‌‌وگو نظرتان در مورد مسابقات لیگ برتر در دور مقدماتی چیست؟
به نظر من برنامه‌ریزی‌های خوبی برای مسابقات شده بود. با توجه به محدودیت زمانی که در برگزاری مسابقات داشتیم همه چیز به خوبی پیش رفت. آنچه که جامعه بسکتبال، علاقه‌مندان این رشته و منتقدان انتظار داشتند، با انجام بازی‌های خوب و با کیفیت برآورده شد. بهترین بازی دور مقدماتی به نظر مصاف مهرام و دانشگاه‌آزاد بود که تنها با اختلاف یک ضربه 3 امتیازی برنده بازی مشخص شد.

نقش مریبان، بازیکنان و حتی مدیران در منظم برگزار شدن لیگ چه بود؟
وی‍‍ژگی خاص این مسابقات همین همکاری بازیکنان و مربیان بود. مربیان تیمها هماهنگی بسیار خوبی با برگزار کنندگان مسابقات داشتند و به دور از هرگونه حاشیه سازی تنها به فکر ارائه بازی خوب بودند.

اما اواخر بازی تیم‌های مهرام و ذوب‌آهن اتفاقات ناخوشایندی افتاد!
تأسف زیاد ما از این اتفاق این است که 2 ستاره خوش نام و خوش اخلاق تیم‌ملی بسکتبال با یکدیگر درگیر شدند. شاید اگر اشخاص دیگری با هم درگیر می‌شدند، به این اندازه تاسف نمی‌خوردیم.

ذوب‌آهنی‌ها معتقد بودند که آغاز کننده این درگیری‌ها بابک نظافت، بازیکن تیم مهرام بود؟
این بازیکن همیشه رفتارهای ناشایست و زننده در بسکتبال انجام داده است و اولین بارش نیست. خود من یک بار با او در تهران به علت حرکات بدی که داشت برخورد کردم اما بی فایده بود. علت اصلی تحریک تماشاگران ذوب‌آهن و به جنجال کشیده شدن بازی هم همین بازیکن بود که حرکات غیر ورزشی انجام داد. چرا باید بازیکنی به این اندازه کثیف بازی کند که تمام بازی را تحت تاثیر رفتار زشت خود قرار دهد؟

اعتراض‌ها به داوری در این بازی از سوی هر 2 تیم زیاد بود!
شک نکنید که علت این موضوع هم بابک نظافت بازیکن مهرام بود که با حرکات خود اعصاب همه را به هم ریخته بود. البته سعید ارمغانی، مربی ذوب‌آهن هم اعتراض‌های زیاد و دخالت‌های بی موردی نسبت به عملکرد داوری در این بازی داشت که به تخلفات او هم رسیدگی خواهد شد. هفته آینده کمیته انضباطی فدراسیون در مورد این بازی برگزار می‌شود و با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد.
جای بسی تاسف است که بازی‌هایی این چنین زیبا در پایان رفتار زشتی را در پی داشته باشد.

یک رقابت آسیایی به نام جام باشگاه‌های آسیا را پیش رو داریم، فکرمی کنید مهرام در این مسابقات چه نتیجه‌ای بگیرد؟
مهرام در گروه سختی قرار دارد و تیم‌های قدری مانند الجلاء و الریاضی در آن حضور دارند. البته به نظر من تیمی که برای قهرمانی می‌رود فرقی نمی‌کند که در چه گروه و با چه تیم‌های هم‌گروه باشد. امیدوارم مهرام همانند 2 دوره گذشته بتواند از عنوان قهرمانی خود دفاع کرده و افتخار دیگری را نصیب بسکتبال ایران کند.

برنامه‌های تیم‌ملی در چه وضعیتی قرار دارد؟
قرار است اردوی تیم ملی بلا فاصله و پس از پایان بازی‌های لیگ برترو دهه سوم خرداد ماه آغاز شود. بازیکنان دعوت شده در اردو حاضر می‌شوند و در این میان تنها بازیکنان ملی‌پوش مهرام هستند که به علت حضور در جام باشگاه‌های آسیا دیر تر ملحق خواهند شد.

برای برگزاری تورنمنت‌های تدارکاتی دعوت‌نامه‌ای از سوی کشورهای دیگر دریافت کرده‌اید؟
بله. از چند کشور اروپایی مانند مجارستان، اوکراین، اسپانیا و حتی آلمان دریافت کرده‌ایم که در حال حاضر برای حضور در این کشورها برنامه ریزی می‌کنیم.

آنطور که به نظر می‌رسد، تمام برنامه ریزی‌ها برای قهرمانی مجدد در آسیاست؟
البته که این طور است. طبیعتاً با توجه به بالا رفتن قدرت تیم‌ها ما هم باید خود را آماده کنیم. در این دوره هم چین میزبان است و قطعاً شرایط نسبت به 2 سال گذشته که در این کشور قهرمان شدیم، متفاوت خواهد بود. ما باید از تمام پتانسیل خود برای تکرار عنوان قهرمانی استفاده کنیم.

برنامه تیم‌های پایه به چه صورت دنبال می‌شود؟
تیم بسکتبال 3 نفره نونهالان در تورنمنت ترکیه حضور دارد که تاکنون در 2 بازی خود به برتری رسیده است. تیم نوجوانان نیز دوشنبه هفته آینده راهی مسابقات غرب آسیا در کشور عراق خواهد شد.

اوایل سال جاری سفری را به آمریکا داشتید، آیا این برای ارزیابی وضعیت ملی‌پوشان ایرانی در این کشور بود؟
البته بیشتر برای انجام کارهای شخصی راهی این کشور شدم، اما در این میان ملاقاتی هم با حامد حدادی و ارسلان کاظمی، 2 ملی‌پوش ایرانی حاضر در لیگ‌های بسکتبال آمریکا داشتم.

وضعیت حدادی و کاظمی را چگونه ارزیابی کردید؟
حدادی روز روز رشد و پیشرفت می‌‌کند. با نظر سرمربی زمان بیشتری را نسبت به اوایل فصل به میدان می‌رود و در مجموع مسئولان وکادر فنی ممفیس از این بازیکن رضایت دارند. در مورد کاظمی هم باید بگویم که او در تیم رایس بازیکن فوق‌العاده‌ای شده است و به نظر من اگر این بازیکن همین طور ادامه بدهد، در آینده نه چندان دور راهی ان بی ای خواهد شد.

/ 0 نظر / 13 بازدید