آغاز فعالیت‌های برون مرزی بسکتبال با اعزام نوجوانان و جوانان به ترکیه و عراق

فدراسیون بسکتبال و سازمان تیم‎های ملی فعالیت‎های برون مرزی خود در سال جاری را از اردیبهشت‎ماه و با اعزام تیم‏های نوجوانان و جوانان به ترکیه و عراق آغاز می‎کند.


به گزارش خبرنگار مهر، تیم نونهالان (13 و 14 ساله) نخستین تیم بسکتبال است که در سال جاری به رقابت‎های برون مرزی اعزام می‎شود. این تیم سوم اردیبهشت ماه به منظور شرکت در تورنمنت 16 جانبه ترکیه عازم این کشور می‌شود. تورنمنت بین‌المللی ترکیه با حضور برترین های قاره های مختلف و به صورت سه به سه برگزار می‎شود.
 
دومین اعزام برون مرزی بسکتبال در سالجاری نیز برای تیم جوانان انجام خواهد شد. این تیم دهم اردیبهشت‎ماه به عراق می‎رود تا در کنار تیم‎های لبنان، اردن، فلسطین و عراق میزبان برگزار کننده رقابت‎های قهرمانی غرب آسیا باشد. این مسابقات از 12 تا 17 اردیبهشت‎ماه در اربیل برگزار می‎شود.
 
شهریورماه سال گذشته مسابقات بسکتبال نوجوانان غرب آسیا در تهران برگزار شد که تیم کشورمان بعد از عراق به عنوان نایب قهرمانی دست یافت. برترین‎های مجموع این مسابقات و رقابت‎هایی که در عراق برگزار خواهد شد به پیکارهای قهرمانی آسیا که امسال به میزبانی ویتنام برگزار می‌شود، اعزام خواهند شد.

/ 0 نظر / 7 بازدید