تلاش ما برای روسیاه نشدن بسکتبال است/ نیازی به سفر آمریکا نیست

رئیس فدراسیون بسکتبال با اشاره به پیگیری‌های جدی برای نهایی شدن برنامه‌های آماده‎سازی تیم ملی، گفت: آرزوی من روسیاه نشدن بسکتبال است و برای ندیدن این روی بسکتبال تلاش می‎کنیم.
محمود مشحون در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تاکید بر اینکه پیش از فروردین‎ماه برنامه ریزی برای آماده‎سازی تیم ملی جهت شرکت در رقابت‎های قهرمانی مردان آسیا آغاز شد، اظهارداشت: همه تلاش‏ها در این جهت است که امسال از مهمترین رویدادی که در پیش داریم بتوانیم به بهترین نتیجه دست پیدا کنیم.

وی برای تیم ملی بسکتبال در این رقابت‎ها آرزوی موفقیتی در حد موفقیت‎های دو دوره گذشته کرد و یادآور شد: البته امسال بازی‌ها در شرایط به مراتب حساس‎تری برگزار می‎شود. چون چینی که دو سال از جام قهرمانی دوره بوده میزبان است. از طرفی تنها تیم اول است که به عنوان نماینده آسیا سهمیه شرکت در بازی‎های المپیک لندن را به دست می‌آورد. با این شرایط آرزو می‌کنم تیم ملی روسیاه نشود. به خصوص اینکه تمام تلاش‌ها در این جهت است.

رئیس فدراسیون بسکتبال در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه "تا چه حد نسبت به المپیکی شدن دوباره بسکتبال ایران امیدوار هستید و یا اصلا اطمینانی در این مورد دارید؟"، خاطرنشان کرد: به هر حال زندگی چیزی جز امید و حرکت نیست. از طرفی فقط با تلاش و توکل می‌توان امیدوارانه حرکت کرد. به خصوص با مسائل و مشکلاتی که احتمال دارد دوباره گریبانگیر بسکتبال ایران شود.

مشحون یادآور شد: همین چند ماه پیش بود که در بازی‌های آسیایی حق‌مان را خوردند و همه دیدند که چه بلایی سرمن آوردند. اگر چنین تیم ملی دوباره و اینبار در رقابت‌های قهرمانی آسیا اسیر اتفاقات اینچنینی نشود می‌تواند جایگاه ثابتی داشته باشد.

وی ضمن بیان اینکه هنوز هیچ یک از اردوها و برنامه‌های لازم برای آماده سازی آسیایی تیم ملی بسکتبال به نتیجه نهایی برای اجرا نرسیده است از ملی‌پوشان و دیگر بازیکنان این رشته خواست امسال را جدی‌تر از همیشه گرفته و تنها به فکر المپیکی شدن دوباره باشند.

رئیس فدراسیون بسکتبال گفت: خواسته من از ملی‌پوشان این است که خوب تمرین کنند. رسیدن به بهترین‌ها را سرلوحه کارشان قرار داده و با همبستگی و همدلی فقط به فکر کسب سهمیه المپیک باشند. آنها باید سرباز واقعی وطن باشند.

وی در مورد حضور حامد حدادی در تیم ملی برای شرکت در رقابت‌های قهرمانی آسیا اظهارداشت: حامد بازیکنی باغیرت و با تعصب و علاقمند واقعی برای حضور در تیم ملی کشورش است. اصلا نیازی نیست برای استفاده از وی دوباره به آمریکا سفر کنیم تا شرایط لازم فراهم شود. سال گذشته او به خاطر قوانین NBA در ترکیب تیم ملی غایب بود.

محمود مشحون در پایان گفتگو با خبرنگار مهر تاکید کرد که در مورد ارسلان کاظمی شرایط خیلی متفاوت است چون دانشجو است. به هر حال برای تشکیل تیم ملی به هیچ بازیکنی فشار نمی‌آوریم. بازیکنان برتر و البته علاقمند ملی‌پوش می‌شوند.

/ 0 نظر / 6 بازدید